Dzień dzisiejszy nie będzie dobrze zapamiętany przez kibiców Realu Madryt, bowiem plaga kontuzji która przeszła przez ten klub zdominowała dzisiejszy przegląd dnia. Dobre informacje o powrocie trójki piłkarzy do treningu dotarły natomiast z Walencji. Zapraszamy do lektury.
Kontuzja Bale’a
To, że Walijczyk doznaje jakiegoś urazu w trakcie sezonu, już raczej nikogo nie zaskakuje. Tak jest i tym razem. Gareth Bale po ostatnim spotkaniu nie wrócił do treningów z resztą zespołu. Klub nie podał dokładnej przyczyny absencji gracza, jednak hiszpańskie media donoszą, że absencja zawodnika potrwa co najmniej dwa tygodnie. Tak więc Garetha nie będziemy mogli oglądać w starciach z Espanyolem i Clubem Brugge.
? ? Gareth Bale, lesionado. Baja el sábado y ante el Brujas.
Tiene un edema el bíceps femoral de la pierna izquierda.? Objetivo: Mestalla y Camp Nou@elchiringuitotv @DeporteslaSexta
— José Luis Sánchez ?? (@JLSanchez78) December 5, 2019
El Clásico nie dla Hazarda i Marcelo
Eden Hazard i Marcelo są kolejnymi z piłkarzy Realu, którzy nie wystąpią w najbliższych spotkaniach Królewskich. Jednak ich kontuzje mogą okazać się dla klubu o wiele bardziej bolesna. Obaj bowiem opuszczą El Clasico, które zostanie rozegrane już 18 grudnia na Camp Nou. Belg porusza się dalej o kulach, a o zaczęciu jakichkolwiek treningów nie ma mowy. Brazylijczyk zaś doznał kontuzji mięśniowej i w tym roku już raczej nie zobaczymy go na boisku.
? #NoticiaEB | El Madrid, en cuadro para El Clásico: los efectos del 'jueves negro' y las soluciones de Zidane https://t.co/H2TrRPUJTX pic.twitter.com/yqSDOJnsfc
— El Bernabéu (@elbernabeucom) December 5, 2019
Powroty graczy Valencii
Klub z Walencji czeka już w ten weekend starcie derbowe. Jak do tej pory, piłkarze trenera Celadesa nie spełniają oczekiwań swoich kibiców. Ponadto w szeregach Nietoperzy zaczęła panować od początku sezonu moda na kontuzje. Jednak jak podają walenckie media, już na mecz z Levante ma wrócić trzech piłkarzy. Mouctar Diakhaby, Ezequiel Garay i Dienis Czeryszew wznowili treningi z resztą zespołu i mogą być już gotowi do gry na sobotnie spotkanie.
Bruno Guimarães blisko Atletico
Popularnym kierunkiem pozyskiwania piłkarzy wśród klubów La Liga od dłuższego czasu jest Brazylia. Bruno, czyli piłkarz Club Athletico Paranaense, to 22-letni pomocnik, który w minionym sezonie rozegrał 35 spotkań zdobywając cztery bramki i zaliczając trzy asysty. Atletico Madryt za Guimarãesa musiałoby wyłożyć 25 mln funtów, a jak podaje Daily Mail, władze klubu z Madrytu są gotowe na taką inwestycje. Cała transakcja miałaby zostać sfinalizowana w zimowym okienku transferowym. Ponadto Marca podaje, że piłkarz odrzucił propozycje przedłużenia umowy ze swoim klubem, deklarując chęć odejścia po sezonie z Paaranaense.
Bruno Guimaraes se despide entre lágrimas del Athletico Paranaense y pone rumbo a Europa. Su destino parece ser el Atlético de Madrid, que tiene firmada una opción de compra preferencial por 30 M€, válida hasta 2020. https://t.co/1rkLZUfVzV
— Rubén Uría (@rubenuria) December 5, 2019