Najbardziej znani piłkarze naszego kraju budzą wiele emocji. Z jednej strony darzymy ich sympatią, wybaczamy niepowodzenia, z drugiej zaś często z pewną dozą zazdrości przyglądamy się luksusowi, w którym żyją. Jedną z takich osób jest z całą pewnością jest Grzegorz Krychowiak – były reprezentant naszego kraju. W sieci nie brakuje pytań i spekulacji na jego temat. Dlatego też postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bliżej zarobkom Grzegorza Krychowiaka. Sprawdź, co udało nam się ustalić.
Co warto wiedzieć o Grzegorzu Krychowiaku?
Zanim poruszymy kwestię zarobków Grzegorza Krychowiaka warto nieco przybliżyć jego postać. Grzegorz Krychowiak to nie tylko znakomity piłkarz, ale także ciekawa osobowość. Urodził się w 1990 roku w Gryficach, a swoją przygodę z futbolem rozpoczął w lokalnym klubie Orzeł. W wieku 16 lat wyjechał do Francji, gdzie rozwijał swoje umiejętności w Bordeaux, Reims i Nantes. Jego talent nie umknął uwadze trenerów i skautów, dzięki czemu trafił do Sevilli, gdzie zdobył dwa razy Ligę Europy.
Następnie przeniósł się do PSG, gdzie jednak nie zdołał się przebić do pierwszego składu. Po wypożyczeniu do West Bromwich Albion i Lokomotiwu Moskwa, zdecydował się na transfer do Arabii Saudyjskiej, gdzie gra do dziś. Był również członkiem Reprezentacji Polski gdzie również odnosił sukcesy.
Majątek Grzegorza Krychowiaka – co o nim wiadomo?
Kariera Grzegorza Krychowiaka należy do imponujących, nic więc dziwnego, że udało mu się zgromadzić pokaźny majątek. Co wchodzi w jego skład? Zacznijmy od tego, że w 2021 roku zajął 27. miejsce na liście 40 najbogatszych Polaków przed czterdziestką. Już wówczas jego majątek szacowany był na 80 mln zł. Jest współwłaścicielem czterech marek oraz trzech spółek zarejestrowanych w Polsce:
- GK4 Poland z siedzibą w Trzebiatowie tworzy markę Balamonte, salon mody włoskiej,
- GK4 Investment to spółka odpowiedzialna za Lajuu Men zajmującą sie produkcją wegańskich kosmetyków, firma ma w swoim asortymencie kolekcję sygnowaną nazwiskiem piłkarza,
- Poprzez tę samą spółkę GK4 Investment Krychowiak jest jedynym właścicielem sklepu ze zdrową żywnością Biogol.
- GK Energia – zajmuje się sprzedażą i montażem paneli fotowoltaicznych.
Grzegorz Krychowiak znany jest z dość ekscentrycznych a jednocześnie trafnych inwestycji. Wystarczy wspomnieć o tym, że zainwestował 5 mln złotych w start-up budowlany SYSTEM 3E zajmujący się budową domów modułowych. Krytycy jego pomysłu określali go jako inwestycję w “domki z klocków”. Tymczasem projekt okazał się sukcesem.
Ile Grzegorz Krychowiak zarabiał w poszczególnych klubach?
Pisząc o tym ile zarabia Grzegorz Krychowiak nie chcemy jednak skupiać się na tym jak pomnaża swój majątek, lecz jak go zdobył. Sprawdźmy więc ile Grzegorz Krychowiak zarabiał w poszczególnych klubach. Z informacji, do których udało nam się dotrzeć wynika, że w jego zarobki prezentowały się następująco:
- Girondins Bordeaux (2008-2012): około 10 tysięcy euro miesięcznie;
- Stade de Reims (2009-2014): około 30 tysięcy euro miesięcznie;
- Sevilla FC (2014-2016): około 100 tysięcy euro miesięcznie;
- Paris Saint-Germain (2016-2019): około 130 tysięcy euro tygodniowo;
- West Bromwich Albion (2017-2018): około 110 tysięcy funtów tygodniowo;
- Lokomotiw Moskwa (2018-2021): około 3 miliony euro rocznie;
- FK Krasnodar (2021-2023): około 2,5 miliona euro rocznie;
- AEK Ateny (2021-2022): około 1 milion euro rocznie;
- Al-Shabab (2022-2023): około 3 miliony euro rocznie;
- Abha Club (2023-): około 4,5 miliona euro rocznie.
Zarobki Grzegorza Krychowiaka – ile obecnie zarabia?
Zarobki Grzegorza Krychowiaka zależą od jego kontraktu z Abha Club, który obowiązuje od 2023 roku. Według różnych źródeł, jego roczne wynagrodzenie wynosi około 4,5 miliona euro. Oznacza to, że:
- na sekundę zarabia około 0,14 euro;
- na dzień zarabia około 12 328 euro;
- na miesiąc zarabia około 370 958 euro;
- na rok zarabia około 4 451 500 euro;
W tym miejscu musimy jednak zaznaczyć, że są to przybliżone dochody, które nie uwzględniają premii, dodatków oraz innych benefitów, na które może liczyć piłkarz. Z drugiej zaś strony, nie obejmują one również podatków. Jednocześnie mamy tu do czynienia tylko z zarobkami wynikającymi z kontraktu z klubem. W sieci ciężko jest bowiem trafić na rzetelne informacje dotyczące innych wpływów piłkarza – mowa tu choćby o dochodach jakie czerpie ze swoich marek czy kontraktów reklamowych.
Niemniej jednak nie da się zaprzeczyć, że Grzegorz Krychowiak jest jednym z bardzo dobrze zarabiających piłkarzy, którzy jednocześnie potrafią inwestować swoje aktywa i pomnażać majątek.